EST

ARHITEKT JOSÉ MARIO CALERO VIZCAÍNO

Olen pärit Mehhikost – riigist, kus leidub ohtralt päikest, värve ja mitmekesist loodust. Nii on mind alati võlunud looduse ilu kõigis selle vormides ja süsteemides, üle kõige loomulik valgus ja päike, kuid ka ökosüsteemide keerukus ja rafineeritus.

Soov arhitektiks saada sündis juba keskkooli ajal, kui puutusin esmakordselt kokku M. C. Escheri isemoodi ja mänguliste töödega. Hiljem, juba ülikoolis arhitektuuri õppides huvitusin üha enam sellest, kuidas ühendada esteetilist aspekti (vorme ja perspektiive) keskkonnasõbralikkusega. Eriti köidab mind mängimine loodusliku valgusega – päike on lõppude lõpuks võimsaim kogu Maail kättesaadav energiaallikas!

Formaalne haridustee: lõpetasin Mehhikos Iberoameerika ülikooli (arhitektuuri eriala), pärast seda jätkasin õpinguid Barcelonas (doktoriprogramm energia ja keskkonna teemadel arhitektuuris). Õpinguaastate viimase osa veetsin Gotlandi ülikoolis energia osakonnas. Hiljem läbisin Mehhikos veel paar erikursust (Jätkusuutlik disain ja ehitus, Jätkusuutlike kogukondade disain).

Arhitektuuris on mu erioskuseks konkreetse asukoha ilmastikutingimuste analüüs ja kasutamine kogu projekteerimisprotsessi vältel, „tuues päikese tuppa“ ja luues sellega meeldiva, tervisliku, valgusküllase ja energiasäästliku ruumi.

Praegu elan ja tegutsen Eestis.